Replacement Notebook Adapter for Dell WA-30B19K 19V 2.10A 40W Laptop Adapter (Fixed U-Tip)
ThumbnailThumbnailThumbnail
by BattDepot
In-Stock 1 Year Warranty
Estimate Shipping Charges
Attention:
BattDepot Replacement Laptop / Notebook Adapter is designed to compatible with Dell WA-30B19K.
Mfg Part#AC19V40U
AvailabilityIn-Stock
Warranty1 Year
ConditionNew
Output Voltage19V
Output Current2.1A
Power40W
Input VoltageAC100-240V / 50-60Hz
CompatibleDell WA-30B19K
ColorBlack
How to find the correct product
HP, Compaq 123456-001
Sony PCGA-BP12, VGP-BP1
Dell 312-1234, 1234P
IBM, Lenovo 02K1234, 08K1234
Toshiba PA1234U-1BRS
Please kindly note that there may be two different voltages (11.1V and 14.8V) associated with the same model or part number. They are totally NOT compatible. Please check your original battery voltage before placing an order.
A Li-Ion battery labeled 10.8V is the same as a Li-Ion battery labeled 11.1V.
A Li-Ion battery labeled 14.4V is the same as a Li-Ion battery labeled 14.8V.